wirtualne zwiedzanie rzymu i watykanu

Wirtualne zwiedzanie Rzymu i Watykanu!

Zabieram Was dziś na wirtualne zwiedzanie Rzymu i Watykanu, jesteście gotowi do startu? (tu chwila na pokonanie w głowie zaledwie 550 schodów) Zziajani, ale szczęśliwi dopadamy do poręczy. Trzymamy się jej mocno, żeby się z wrażenia przypadkiem nie zachwiać!


Już za chwilę zobaczymy razem najpiękniejszą panoramę Rzymu i Watykanu. Zapraszam Was na wcale nie małe i nie takie krótkie wirtualne zwiedzanie Watykanu. Jak już się troszkę zmęczymy zwiedzaniem, w ramach motywacji dołożę na koniec tę wisienkę na torcie… Zajdziemy nawet do Kaplicy Sykstyńskiej i Watykańskich Nekropolii z grobem Św. Piotra sprzed 2000 lat! A więc startujemy.
.
W ostatnim wpisie nt. najlepszych punktów widokowych Rzymu, wspomniałam już o najlepszym punkcie na podziwianie serca Italii ? Rzymu. Wiem, często do niego nawiązuję, bo wg mnie dla każdego italofila widok ten jest obowiązkowy zarówno na rzymskiej liście must visit, jak we Włoszech w ogóle. Przynajmniej tak jest z moją listą. Jeśli i Was to miejsce uwiodło, koniecznie dopiszcie je do swojej.

.
Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że wielu z Was, mimo że ma niepochamowaną ochotę na przeniesienie się TAM teraz, zaraz, najlepiej dzisiaj? I jeśli to niestety jeszcze nie plany i działania, tylko chwilowo ciche marzenia – to jest na plus! Bo czasem dobra wyobraźnia owocuje lepiej niż niejeden wyjazd. Dla tych jednak, którym siły psycho-fizyczne, warunki zewnętrzne i okoliczności towarzyszące ? nie pozwalają chwilowo wdrapać się na ten szczególny szczyt ? niech się nie smucą!

.
Lada moment znajdą się tam przed wszystkimi :-)
.
W związku z powyższym mam dla Was coś specjalnego. Wyjątkowy sposób na to, by zobaczyć Watykan (i trochę Rzymu) nie wydając ani złotówki. Ba, nawet się nie pakując!

To możliwe. Już teraz.
.
Bo od teraz możesz być w Rzymie o KAŻDEJ porze.
.
Zatem, gotowi do startu? (tu chwila na pokonanie w głowie zaledwie 550 schodów?) Zziajani, ale szczęśliwi dopadamy do poręczy. Trzymamy się jej mocno, żeby z wrażenia się przypadkiem nie zachwiać (lądując niefortunnie na samym dole), kiedy naszym oczom ukaże się owa?
.


Wirtualne zwiedzanie Rzymu – Panorama Rzymu i Watykanu

.
TRANSMISJA NA ŻYWO W KOPUŁY

W oddali Rzym, przed nami Plac Św. Piotra. Otoczony eliptyczną kolumnadą, w której skład wchodzą 284 kolumny, 88 pilastry i 140 figur świętych. Dzieło samego Berniniego. Ktoś ma ochotę policzyć, mamy sporo czasu? i miejsca. W końcu jesteśmy tu tylko my. Nikt nas nie popycha, nie wchodzi w kadr i nie żuje gumy nad uchem.
Ale zaraz, to jeszcze nie wszystko?!

.
Pod główną panoramą na stronie mamy jeszcze odnośniki. Po ich kliknięciu możemy podziwiać jeszcze takie widoki jak:
  .

.
Skoro więc byliśmy już przed, nad i na placu w Watykanie, przenieśmy się zatem i do samego wnętrza bazyliki. Jeśli jesteśmy już w środku, czas na:

.


Wirtualne zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra

.
Wirtualne zwiedzanie Watykanu zaczniemy od widoku z NAWY GŁÓWNEJ. Zobaczcie to fascynujące miejsce, które tak puste potrafi być jedynie o świcie. Jeśli uda Wam się wejść wtedy do środka (np. na poranną Mszę), wówczas i tak nie można Wam będzie bazyliki zwiedzać. Korzystajcie zatem teraz, póki cicho i kiedy jeszcze puściutko?

Tutaj jeszcze jedno ujęcie bazyliki, widok z samego środka ABSYDY. Tylko w ten sposób możecie podejść aż tak blisko!

.
Ok, obowiązkowe punkty wirtualnego zwiedzania Watykanu mamy już za sobą. Jednak widzę, że energia jeszcze Was nie opuściła? Zwiedzanie bez morza turystów wokół siebie faktycznie sił dodaje, zamiast ujmować. Zatem skoro macie siły na więcej, przenieśmy się teraz nieco niżej, żeby zobaczyć Watykan również z perspektywy fascynujących podziemi. Zejdziemy nie do Grot Watykańskich, gdzie znajdują się grobowce większości papieży, a jeszcze niżej ? do Nekropolii Watykańskich, by stanąć wprost przy samym grobie Św. Piotra.

.
Kto ma ducha, czas, chęci i ciekawość, tego zapraszam na
.

Wirtualne zwiedzanie Watykanu – nekropolia (klik)

.
Dla chcących poćwiczyć dźwięczny język włoski, oryginalna
wersja italiano.

.
Na sam koniec prawdziwa perła Muzeów Watykańskich. Zapraszam na
.

Wirtualne zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej (klik)

.
A na sam koniec końców tej niecodziennej wizyty, polecam udać się jeszcze raz na kopułę. Powiecie, że znowu?
Możecie teraz wracać tam niezliczoną ilość razy.
Wschód słońca nad Rzymem, a może lampka wina o zachodzie?*
Czy też może od dziś właśnie tak wygląda „Twoje miasto nocą”?
.

wirtualne zwiedzanie Rzymu, wirtualne zwiedzanie watykanu, wirtualne zwiedzanie rzymu i watykanu, zwiedzanie rzymu, panorama rzymu, zwiedzanie bazyliki św. Piotra, widok z kopuły bazyliki św. piotraWirtualne zwiedzanie Rzymu, wirtualne zwiedzanie Watykanu

.