O mnie

 

Bardzo mi miło, że tu zaglądasz. To ja, Ania. Zawodowo zajmuję się pisaniem, podróżowaniem i organizowaniem podróży innym.
.
Prywatnie jestem żoną i mamą czwórki cudnych dzieciaków. To ta ekipa nauczyła mnie, że w podróżowaniu nie zawsze ważne gdzie, ale ważne z kim (o podróżach poczytacie tutaj)..
Dawno temu postanowiłam, że będę mieć dom tętniący życiem i rodzinę tętniącą miłością – i jeśli chodzi o sukcesy – to już osiągnęłam i pracuję nad tym, by tego nie przespać.
.
Gdy 10 lat temu rozpoczęłam swoją włoską działalność jako pilot i przewodnik po Włoszech, wiedziałam już, że to zajęcie – choć cudowne – to nie na całe życie, bo wśród pilotów realia są takie, że 90% to rozwodnicy, drugie tyle to alkoholicy (rozłąka, bycie dla wszystkich i dla nikogo jednocześnie, samotność i ogrom odpowiedzialności to tylko kilka minusów). Postanowiłam coś z tym zrobić.
.
I zrobiłam. Od sześciu lat pilotuję miłośników Italii w sieci, doradzam w podróżach, piszę o tym, o czym nie wspominają przewodniki – o emocjach i autentycznym podróżowaniu po Italii, by później najbardziej wartościowe elementy stamtąd przenosić do codziennego życia.
.

To także blog o tym, jak żyjąc szybko, praktykować życie w trybie slow.
.
To też sprawka Włochów! Oni jak nikt inny na świecie udowadniają, że po-wolność nie grozi apatią. Trudno tak powiedzieć o ludziach, którzy mówią, gestykulują i jeżdżą najszybciej w Europie. A przy tym ogromnie cieszą się życiem, rodziną, przydługimi wieczornymi kolacjami, obłędnym jedzeniem, wybornym winem, genialną kawą… I choć realia tego kraju są piękne tylko z pozoru, a Włosi to mistrzowie improwizacji i najlepsi aktorzy na świecie, to jednak wielu rzeczy mnie w życiu nauczyli. Te najlepsze cechy dziś chcę przekazać Wam.
.
A ponieważ Primo Cappuccino to już nie tylko blog, ale i marka, cieszę się, że są takie osoby, jak Ty, które chcą żyć i podróżować w swoim rytmie i na własnych zasadach. I w tych momentach możesz liczyć na moje wsparcie.

.

Primo Cappuccino znajdziesz też na:

.

 • Instagramie, gdzie dostaniesz krótkie i pomysłowe posty, ciekawostki z podróży i włoskie słówka, a na Insta Story ujrzysz kulisy Primo Cappuccino, czyli pogadanki, inspiracje i włoską codzienność w Polsce. Tutaj raz w tygodniu spotykamy się na “live”, gdzie dzielę się Opowieściami Pilockimi z Italii, i to odbiorcy na Instagramie wybierają wcześniej, czy będzie to opowieść budująca czy zwyczajnie humorystyczna :)
  .
 • fanpage Facebooka – przeróżne włoskie treści we wszelakiej formie (filmy, dyskusje, zdjęcia)
  .
 • w grupie Prawdziwe Włochy – dla praktyków i entuzjastów włoskich podróży. W tym najbardziej wspierającym miejscu na Facebooku, jeśli mowa o włoskich podróżach – zyskasz ogrom wiedzy, wsparcia i zrozumienia dla swojej pasji :)  Co jakiś czas spotykamy się na żywo i rozmawiamy ze sobą podczas tematycznych live’ów. Bywa też, że spotykamy się na prawdę na żywo i jest jeszcze fajniej!
  .
 • w cotygodniowych Kawowych Listach, w których zawsze znajdziesz coś pokrzepiającego, coś włoskiego i coś podróżniczego.
  .
 • Z ogromną przyjemnością zapraszam Cię też do odkrycia mojego najnowszego projektu – całorocznego Kalendarza Włoskich Eventów 2020, w którym znajdziesz najciekawsze sagry, festiwale, turnieje, historyczne parady i lokalne święta we wszystkich regionach od Alp po Sycylię na cały 2020 rok z góry.

.


Chcesz wiedzieć więcej?

.
W tym wywiadzie
uchylam rąbka blogowych tajemnic. Zaparz sobie kawy i czerp przyjemność z czytania!

 Co znajdziesz na blogu?

.
Konkretną wiedzę o tym:

.
…i wiele innych inspiracji, które mają na celu sprawić, byś mógł cieszyć się życiem nie tylko w podróży, ale także przed i na dłuuugo po tym, jak z niej powrócisz. .
.
Na koniec mam do Ciebie małą prośbę. Jeśli cokolwiek na tym blogu uznasz za wartościowe, powiedz mi o tym. Podczas pilotowania widzę reakcje ludzi, słyszę ich pytania, zdziwienia, zachwyty lub wręcz przeciwnie. Blogowanie to utrudnia, dlatego cieszę się na każdy sygnał, w którym powiesz, że jest dobrze, lub przeciwnie – coś warto ulepszyć. To Ty, jako Czytelnik, generujesz rozwój bloga codziennie motywując mnie do wytężonej pracy. Dlatego wiedz, to też Twoja przestrzeń. Czuj się tu jak u siebie.
.
Czekam na Ciebie w komentarzach lub pod adresem: ania(at)primocappuccino.pl  Ponieważ blog jest miejscem, gdzie czuję się swobodnie, darujmy sobie wszelkie tytuły, pisz/mów do mnie po prostu per ty.
.
Salutuję,

Ania Myszkowska


.


Jeśli jesteś zainteresowany wspólnymi działaniami, zajrzyj do podstrony Współpraca lub napisz wiadomość na adres ania(at)primocappuccino.pl


.

Niektóre linki na stronie mogą być linkami afiliacyjnymi. Oznacza to, że cena produktów czy usług będzie taka sama, niezależnie od tego, czy skorzystasz z moich linków czy wejdziesz na dane strony bezpośrednio, ale w pierwszym przypadku, podzielą się one ze mną swoim zyskiem. Suma tych drobnych kwot z całego roku pozwala utrzymać mi sprawy techniczne bloga na odpowiednim poziomie.
.
Polecam tylko i wyłącznie to, co wcześniej sprawdziłam na sobie i co z czystym sumieniem poleciłabym również bliskim. Korzystając z moich linków, zyskujesz pewne źródło, a przy okazji wspomagasz rozwój Primo Cappuccino. Jeśli podoba Ci się moja działalność w sieci, w ten prosty sposób, możesz okazać mi wsparcie.

.