O mnie

Ciao!

.
Bardzo mi miło, że tu zaglądasz.
To ja, Ania. Mam 33 lata i zawodowo zajmuję się pisaniem, podróżowaniem i organizowaniem podróży innym.
.
Od ośmiu lat mam zaszczyt być żoną Piotra oraz mamą czwórki cudnych dzieciaków. To ta ekipa nauczyła mnie, że w podróżowaniu nie zawsze ważne gdzie, ale ważne z kim (o podróżach poczytacie tutaj)..
Dawno temu postanowiłam, że będę mieć dom tętniący życiem i rodzinę tętniącą miłością – i jeśli chodzi o sukcesy – to już osiągnęłam i pracuję nad tym, by tego nie przespać (o czym piszę tutaj).
.
Gdy 10 lat temu rozpoczęłam swoją włoską działalność jako pilot i przewodnik po Włoszech (o kulisach zawodu piszę tutaj), wiedziałam już, że to zajęcie – choć cudowne – to nie na całe życie, bo wśród pilotów realia są takie, że 90% to rozwodnicy, drugie tyle to alkoholicy (rozłąka, bycie dla wszystkich i dla nikogo jednocześnie, samotność i ogrom odpowiedzialności to tylko kilka minusów). Postanowiłam coś z tym zrobić.
.
I zrobiłam. W tym roku mija pięć lat, odkąd pilotuję miłośników Italii w sieci, doradzam w podróżach, piszę o tym, o czym nie wspominają przewodniki – o emocjach i autentycznym podróżowaniu po Italii, by później najbardziej wartościowe elementy stamtąd przenosić do codziennego życia tu i teraz (o tym z kolei poczytacie tutaj)..
.

Mój blog jest o poszukiwaniu flow w podróży, ale i o tym, jak żyjąc szybko, praktykować życie w trybie slow.
.
To też sprawka Włochów! Oni jak nikt inny na świecie udowadniają, że po-wolność nie grozi apatią. Trudno tak powiedzieć o ludziach, którzy mówią, gestykulują i jeżdżą najszybciej w Europie. A przy tym ogromnie cieszą się życiem, rodziną, przydługimi wieczornymi kolacjami, obłędnym jedzeniem, wybornym winem, genialną kawą… I choć realia tego kraju są piękne tylko z pozoru, a Włosi to mistrzowie improwizacji i najlepsi aktorzy na świecie, to jednak wielu rzeczy mnie w życiu nauczyli. Tymi najlepszymi staram się zarażać dalej.
.
A ponieważ moje Primo Cappuccino to już nie tylko blog, ale i marka, cieszę się, że są takie osoby, jak Ty, które chcą żyć i podróżować we własnym rytmie i na swoich zasadach. W tych momentach chcę być dla Ciebie wsparciem i inspiracją.
.


Poza blogiem spotkasz mnie też:

.

  • na fanpage Facebooka
    .
  • w grupie Prawdziwe Włochy – dla praktyków i entuzjastów włoskich podróży. W tym najbardziej wspierającym miejscu na Facebooku, jeśli mowa o włoskich podróżach – zyskasz ogrom wiedzy, wsparcia i zrozumienia dla swojej pasji :)  Co jakiś czas spotykamy się na żywo i rozmawiamy ze sobą podczas tematycznych live’ów. Bywa też, że spotykamy się na prawdę na żywo i jest jeszcze fajniej!
    .
  • na Instagramie dostaniesz dawkę podróżniczych inspiracji, dobrej kawy i codziennego życia, a na Insta Story zobaczysz kulisy Primo Cappuccino i ciekawostki, które nie zmieściły się na zdjęciach :)
    .
  • w Kawowych Listach, czyli cotygodniowych wiadomościach, w których zawsze znajdziesz coś pokrzepiającego na początek, coś włoskiego do poczytania przy kawie i specjalne życzenia na dobry tydzień, które zawsze się sprawdzają :)  A do tego raz w miesiącu Kalendarz Włoskich Eventów z najciekawszymi wydarzeniami na kolejny miesiąc. Z takim arsenałem zaplanujesz fantastyczną podróż, nie ważne czy odbędziesz ją ciałem, czy tylko duchem.

.
Każde z tych miejsc rozwijam najlepiej, jak się da. I robię to na miarę swoich realiów, w myśl zasady:

.
Rób, co możesz. Tam, gdzie jesteś. Z tego, co masz. 

.
I kończąc podróżniczym żargonem, ważniejsze od tego, by dostać się gdzieś szybko, jest to, by zawsze znać kierunek. Nie boję się go zmieniać, jeśli czuję, że nie tędy droga. A jeśli zmuszona jestem, żeby w którymś momencie życia się cofnąć, dbam o to, żeby przy okazji wziąć rozbieg :)
.

Przyjacielu! Jeśli dobrnąłeś aż do tego momentu, zasłużyłeś na porządną kawę :) Z przyjemnością Ci ją zaparzę. Nie tylko wówczas, gdy już wyruszysz w podróż, ale i wtedy, gdy dopiero zaczniesz o niej marzyć; zdecydujesz się ją zaplanować czy będziesz przeżywać ją ponownie po powrocie.
.
Bedzie mi szalenie miło móc towarzyszyć Ci na każdej z tych dróg.

.


Chcesz wiedzieć więcej?

.
W tym wywiadzie
otwieram serce i uchylam rąbka blogowych tajemnic. Zaparz sobie kawy i czerp przyjemność z czytania!

Pozostałe wywiady znajdziesz tutaj.Co dostaniesz na blogu?

.
Konkretną wiedzę o tym:

.
…i wiele innych inspiracji, które mają na celu sprawić, byś mógł cieszyć się życiem nie tylko w podróży, ale także przed i na dłuuugo po tym, jak z niej powrócisz. .
.
Najciekawsze zebrałam dla Ciebie w TOP 60, moim zdaniem, najbardziej wartościowych wpisów.

.
Na koniec mam do Ciebie małą prośbę. Jeśli cokolwiek na tym blogu uznasz za wartościowe, powiedz mi o tym. Podczas pilotowania widzę reakcje ludzi, słyszę ich pytania, zdziwienia, zachwyty lub wręcz przeciwnie. Blogowanie to utrudnia, dlatego cieszę się na każdy sygnał, w którym powiesz, że jest dobrze, lub przeciwnie – coś warto ulepszyć. To Ty, jako Czytelnik, generujesz rozwój bloga codziennie motywując mnie do wytężonej pracy. Dlatego wiedz, to też Twoja przestrzeń. Czuj się tu jak u siebie.
.
Czekam na Ciebie w komentarzach lub pod adresem: ania(at)primocappuccino.pl  Ponieważ blog jest miejscem, gdzie czuję się swobodnie, darujmy sobie wszelkie tytuły, pisz/mów do mnie po prostu per ty.
.
Twoja guida,

Ania Myszkowska


.


Jeśli jesteś zainteresowany wspólnymi działaniami, zajrzyj do podstrony Współpraca lub napisz wiadomość na adres ania(at)primocappuccino.pl


.
Niektóre linki na stronie mogą być linkami afiliacyjnymi. Oznacza to, że cena produktów czy usług będzie taka sama, niezależnie od tego, czy skorzystasz z moich linków czy wejdziesz na dane strony bezpośrednio, ale w pierwszym przypadku, podzielą się one ze mną swoim zyskiem. Suma tych drobnych kwot z całego roku pozwala utrzymać mi sprawy techniczne bloga na odpowiednim poziomie.

.
Polecam tylko i wyłącznie to, co sprawdziłam na sobie i co z czystym sumieniem zaproponowałabym swoim przyjaciołom. Korzystając z moich linków, nie tylko zyskujesz pewne źródło, ale także wspomagasz rozwój Primo Cappuccino. Jeśli podoba Ci się moja działalność w sieci, w ten prosty sposób, możesz okazać mi wsparcie.

.