Blogi i profile społecznościowe do nauki włoskiego on-line

Jak sami zauważyliście, temat nauki języka skrzętnie na blogu omijam. Jestem samoukiem, którego zbytnio nie motywowały językowe kursy, a głównie podróże, miłość do Włoch i nauka raczej niekonwencjonalna.

Moją misją jest zarażać Was tą pasją, ale abyście mieli również skąd czerpać językową wiedzę, podsyłam kilka niezwykle wartościowych linków bardzo pomocnych w nauce włoskiego on-line.

Miejsca w sieci są polsko- i włoskojęzyczne, wszystkie do wykorzystania na każdym niemal poziomie wtajemniczenia :)

?Nowe (i zawsze genialne) słówko każdego dnia, podane jak na tacy, we wszelkich możliwych odmianach i konfiguracjach. Nierzadko przewrotnie, przekrojowo i z humorem. Zapewniam, że każde z nich chętnie wryje się w Waszą pamięć, zamieszka tam na stałe i przyda w życiu w najmniej oczekiwanym momencie.

Lekcje Natalii i jej włoski w praktyce w niczym nie przypominają sztampowych rozdziałów rodem ze szkolnego podręcznika. Zajrzyjcie szczególnie do działu Jak się mówi, ze słynnymi już polsko-włoskimi wywodami na życiowe tematy pisane w arcyciekawy sposób :)

Dzisiaj w miejsce papierowych ćwiczeń warto oberzeć film, posłuchać radia czy włoskiej muzyki. A może by tak przygotować włoskie danie na podstawie YouTubowej instrukcji bądź śledzić losy bohaterów seriali? Twórcy strony, czyli lektorzy j.włoskiego, z czeluści Internetu zbierają najciekawsze materiały i dzielą się z nami na stronie. Warto tam zajrzeć!

  • www.italiapozaszlakiem.blogspot.com

Magda, autorka bloga, jakiś czas temu powołała projekt Włoski 365Jej lekcje, w połączeniu z podróżami i kulturą Włoch, są wyjątkowo motywujące! :)

Króciutkie i przeurocze wypowiedzi tematyczne na kanale YouTube. Humorystyczne opowiadają o włoskich zwyczajach, ciekawostkach i zasadach językowych. Dwie korzyści w jednym, bo nie dość, że uczysz się o Włoszech, to do tego jeszcze po włosku. Prowadzone przez Włoszkę, u której czego nie zrozumiesz werbalnie, to na pewno wyczytasz z jej twarzy.

Tu także znajdziesz wypowiedzi na kanale YouTube, tyle że dłuższe (10-13 min). Zawsze w konkretnym temacie, okraszone przesadną wymową, żywą gestykulacją i efektami specjalnymi. Pod koniec filmu w zasadzie zaczynasz myśleć jak Włoch. I do tego po włosku. A przecież o to właśnie chodzi ;)

Bardzo ciekawa strona oraz sam profil, na którym znajdziesz włoskie quizy, zagadki, proste testy obrazkowe, krótkie filmiki, piosenki, zdjęcia i cytaty. Różnorodnie, wciągająco i skutecznie uzupełnią Twoją językową wiedzę.


Jeśli chcesz poczytać więcej artykułów nt. nauki języka włoskiego, zajrzyj do moich 7 przyjemnych sposobów na naukę języka włoskiego a także dowiedz się, czy włoska telewizja może nauczyć Cię mówić po włosku. Owocnej lektury!
.
zdj: 1


Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie :)

* Zostaw komentarz, dla Ciebie to chwila, dla mnie ważna wskazówka.

* Polub mój fanpage na Facebooku, by być na bieżąco lub zapisz się do newslettera i odbierz Kalendarz Włoski 2016.

* Jeśli artykuł Ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.