Kalendarz Włoskich Eventów, wydarzenia we Włoszech, co się dzieje we Włoszech w 2020, dzieje się we Włoszech, ciekawe wydarzenia we Włoszech, Włochy ciekawe wydarzenia, turnieje we Włoszech, sagry, festiwale we Włoszech, włoskie wydarzenia, włoskie święta, Włochy dni wolne

Odkryj Kalendarz Włoskich Eventów 2020 i zaplanuj fascynującą podróż.

Kalendarz Włoskich Eventów 2020 to pierwszy na rynku, autorski i szczegółowy projekt. Z nim zaplanujesz podróże do Włoch pod kątem konkretnych, świetnych festiwali i unikatowych wydarzeń we Włoszech.


Zawsze chciałam mieć swoją kawiarnię, a póki co, mam dla Ciebie wyśmienitą Ka.W.Ę. Jestem pewna, że używanie Kalendarza sprawi Ci taką samą przyjemność, z jaką zasiadasz do pierwszej w ciągu dnia kawy.
.

Ka.W.E. pobudzi Cię do zaplanowania i przeżywania włoskich podróży w niebanalnym stylu.

.


Dzięki Ka.W.E.

.

 • zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii, znając już teraz terminy wydarzeń na cały 2020 rok,
 • poznasz historię, przebieg i informacje praktyczne nt. kilkuset wydarzeń we Włoszech,
 • otrzymasz dostęp do relacji z poprzednich edycji wydarzeń, dzięki czemu poczujesz ich atmosferę i wybierzesz klimaty, które są Ci najbliższe.

.

Z Kalendarzem z łatwością zdecydujesz w jakim terminie, w którym regionie i jakie wydarzenia włączyć w plan swojej podróży.

.
Do wyboru masz dwie wersje: podstawową i rozbudowaną.

.


.

.


.
Kalendarz Włoskich Eventów (w skrótcie Ka.W.E.) zabierze Cię na najciekawsze sagry, turnieje, palia, projekcje filmowe i koncerty pod gołym niebem, festiwale operowe, historyczne rekonstrukcje, parady, święta państwowe i uroczystości religijne, rajdy samochodowe, rowerowe i wiele innych.
.

Kalendarz zawiera ponad 200 unikatowych wydarzeń wybranych z kilku tysięcy eventów we Włoszech, które odbywają się we włoskich miastach i miasteczkach w ciągu całego roku. Wśród nich są te największe, o których słyszał cały świat, jak i te mało znane, które odbywają się w miejscach nie dotkniętych jeszcze masową turystyką, w których biorą udział, przede wszystkim lokalni mieszkańcy.

.

Wszystkie wydarzenia są powiązane z historią i tradycją konkretnego miasta. To dla Włochów bardzo ważny czas w ciągu roku. A Tobie pozwoli zobaczyć, jak wygląda ich prawdziwe życie, nie tylko to codzienne, ale i to, w którym zapominają o codziennych troskach i, po prostu, cieszą się życiem.

.

.
Dzięki włoskim wydarzeniom poznasz historię, obyczaje i kulturę danego miejsca. To jest ogromne bogactwo! I podróż na całe życie. Dla każdego starczy po trochu i każdy może wybrać swój kawałek. Bo każdy z nas ma swoją Italię ♥️
.

.

Emocje, to one w podróży są najważniejsze.
A nie to, czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Najlepsze rzeczy przydarzają się dopiero wtedy, gdy im na to pozwolisz.

.


.

.


Jak używać rozbudowanej wersji Kalendarza?

.

 • Na 106 stronach rozbudowanej wersji Ka.W.E. znajdziesz wydarzenia, które odbędą się w 2020 roku na terenie całej Italii, w każdym z 20 regionów, od Alp aż po Sycylię. W środku znajdziesz ich włoską nazwę, polskie tłumaczenie, miasto, region i orientacyjną odległość od większych miast w okolicy lub od najbliższego portu lotniczego.
  .
 • Przy wydarzeniach są podane informacje dotyczące wstępu: czy jest bezpłatny, czy potrzeba wejściówek, wcześniejszej rejestracji, czy obowiązują ceny ulgowe itp. W niektórych miejscach znajdziesz także orientacyjne godziny oraz miejsce, w którym odbywa się wydarzenie, jeśli miasto jest na tyle duże, by ta informacja była konieczna.
  .
 • Każde wydarzenie zawiera link do strony źródłowej, na której możesz wyszukać więcej informacji, zakupić bilety czy pogłębić zagadnienie. Jeśli wydarzenie nie posiada swojej strony, wówczas podawałam stronę gminy lub miasta, na której szczegółowe informacje będą pojawiać na krótko przed wydarzeniem.
  .
 • Oprócz tego dostajesz namiary na wydarzenie w mediach społecznościowych, tj. profil na Facebooku lub Instagramie, na którym pojawiają się filmy, zdjęcia i relacje z przebiegu imprezy.
  .
 • I to, co najlepiej oddaje nastrój świętowania, czyli filmy z wydarzeń. Skrupulatnie dobierałam każdy z nich tak, by skutecznie przeniósł Cię w realia i klimat eventu na długo przed tym, nim weźmiesz w nim udział.
  .
 • Filmy dostarczają wielu emocji, a przy okazji pomagają w podjęciu decyzji, na które z wydarzeń wybrać się w przyszłości.
  .
 • Ponieważ filmy są istotną częścią rozbudowanej wersji Kalendarza, wprowadziłam udogodnienie w postaci QR kodów, dzięki którym zyskujesz natychmiastowy dostęp do każdego filmu nawet po wydrukowaniu Kalendarza, bez konieczności żmudnego przepisywania adresu strony.
  .
  W ten sposób możesz zabrać wydrukowaną wersję, gdziekolwiek chcesz i odtwarzać filmy, gdziekolwiek się znajdziesz.
  .
 • Na ostatnich stronach Kalendarza znajdziesz indeks regionów i miast wszystkich wydarzeń, aby ułatwić odszukanie wydarzeń w miejscach, do których planujesz podróż.
  .

.

.


Kalendarz Włoskich Eventów polecają:

.

Marek:
Dokonując zakupu Kalendarza Włoskich Eventów, nie robiłem tego z myślą, że pojadę na jakieś konkretne wydarzenie, bo przyznam, że nigdy nie wybierałem się do Włoch pod tym kątem. Kupiłem go dlatego, bo jestem ciekaw włoskiej kultury i zwyczajów, a poprzez wiedzę o obchodzonych świętach, wydarzeniach, imprezach wszelakiego typu, mogę jeszcze lepiej poznać ten piękny kraj. Przyznam, że byłem też ciekaw Twojej pracy i muszę przyznać, że jest to świetne opracowanie z tymi linkami i kodami QR. Tak więc można poczytać i obejrzeć coś więcej na dany temat. Niektóre wydarzenia są mi do tej pory całkowicie nieznane, inne były mi znane, ale np. nie wiedziałem, albo też nie pamiętałem, kiedy i gdzie one się odbywają np. Bitwa na pomarańcze, Cantine Aperte czy inne wszelkiego rodzaju eventy związane z degustacją nie tylko wina ale i przysmaków typu lokalne wędliny i sery (to mnie szczególnie zawsze kręci). Oczywiście ktoś może powiedzieć, że to wszystko można znaleźć w internecie, ale właśnie fajnie mieć pod ręką takie kompendium, wiedzieć, gdzie się coś odbywa i w następnych latach, choć terminy mogą się zmieniać, to też już łatwiej znaleźć, nie trzeba szukać po omacku. Tak więc piękna praca Aniu.

.

Renia:
Aniu, mam już Twój kalendarz. Jest absolutnie piękny i wyjątkowy. Aczkolwiek boję się go gruntownie przeglądać, bo zaraz się rzucę na tanie loty, a nie mam budżetu! :) Raz jeszcze bardzo wielkie dziękuję!

.

Hania:
Z kalendarzem zapoznaję się powoli, z ciekawością oglądam poszczególne filmiki, jest dużo wydarzeń, o których nie miałam pojęcia, a które robią wrażenie. Dziękuję za pracę włożoną w powstanie kalendarza i ogrom informacji, które przekazuje Pani w internecie!

.

Agnieszka:
Czegoś takiego mi brakowało! Bardzo dziękuję za wspaniałe dzieło, za namiastkę Włoch i za małe kompendium dla wielkich podróży.

.

Magdalena:
To, co zobaczyłam w Kalendarzu, zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Ile tego jest! I dodatkowo te wszystkie linki do stron, filmiki, opisy… coś niesamowitego. Naprawdę. Człowiek na nowo uświadamia sobie, że Włochy to nie tylko piękne miejsca, zabytki, ale i kultura, tradycja, ludzie. Ka.W.E. 2020 daje wspaniałą okazję do poznania tego kraju od drugiej strony – jako tętniącego życiem i świętowaniem miejsca. Do bliższego poznania ludzi, ich przeszłości i kultury. I to zarówno tak na odległość, wirtualnie, jak i pełniej, wszystkimi zmysłami, kiedy jest się tam na żywo. Podobało mi się też to, co napisałaś na pierwszych stronach o świętowaniu, że uświadamia nam, że życie to nie tylko problemy i niekiedy mocno przytłaczająca, szara codzienność. Bardzo przemawiają do mnie te słowa. Tak samo te, które są na końcu kalendarza. Brzmią tak budująco i zachęcająco. Ja z pewnością będę dalej studiować ten kalendarz, śledzić wydarzenia, a dzięki temu też poznawać kraj i planować doświadczyć włoskiego świętowania tam, na miejscu. Już parę interesujących wydarzeń wpadło mi w oko. Ka.W.E. to naprawdę wspaniały kawał roboty. Dziękuję!

.

Jolanta:
Jeżeli chodzi o kalendarz – bardzo mi się podoba – pomysł, to co piszesz i że jest w Tobie tyle radości, którą potrafisz się dzielić. Kupiłam go na prezent dla Przyjaciółki, która co roku jeździ 10 osobową rodziną do Rzymu a 3 lata temu zabrała mnie na wycieczkę do Włoch – objazdówka z jej pracy – ktoś nie mógł i odsprzedał taniej miejsce. Jednym z punktów był Asyż – wpisałam w przeglądarkę i trafiłam na Twój blog – myślałam , że to najsłabszy punkt wycieczki a po Twoim opisie zmieniłam zdanie – a po spędzeniu kilku godzin zakochałam się w takich właśnie Włoszech. Dziękuję, że dzielisz się z nami swoimi pasjami i “swoim” światem.

.

Wojtek:
Aniu, kalendarz to jest coś REWELACYJNEGO. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy. Nie wiem jak Ty to Wszystko ogarnęłaś!

.

Monika:
Aniu! Kawał dobrej roboty!!! Gratuluję pomysłu i wykonania. Podpisano: szczęśliwa posiadaczka

.

Rafał:
W tym roku razem z żoną po raz pierwszy od wielu lat zrobiliśmy sobie prezenty, na które czekaliśmy w napięciu i “rozpakowaliśmy” je z taką ekscytacją jakbyśmy mieli znów po 10 lat. Jednym z nich był album Szymona Brodziaka, którego prace uwielbiamy, a drugim właśnie Twój kalendarz. Cieszę się, że w przygotowaniu kalendarza brałaś pod uwagę sugestie z ankiety. Byłem jedną z tych osób, które sugerowały kody QR jako rozwinięcie dla treści :) Jeżeli chodzi o planowanie włoskich wyjazdów to Ka.W.E. 2020 na pewno pomoże nam w bardziej świadomym doborze kierunku i za to bardzo dziękujemy!

.

Ania
Gratuluję Ci z całego serca! Gratuluję pracy, dociekliwości, podążania za marzeniami i całej ogarniętości życiowej, która pozwoliła Ci stworzyć ten produkt!

.

Marta:
Kalendarz Włoskich Eventów to ogromna pomoc, szczególnie dla tych którzy nie znają języków, nie potrafią poszukać w informacji na stronach włoskich albo po prostu nie mają czasu na szperanie. Dziękuję za doskonały gotowiec!

.

Ewa:
Kalendarz zakupiłam przede wszystkim dla naszej 22 letniej córki, która również jak my uwielbia Włochy. W lutym lecą z koleżankami na Sycylię. Była bardzo wzruszona, że wybrałam taki prezent gwiazdkowy, który uwzględnia jej zainteresowania. Sama również zerkam i się inspiruję. Mimo, że mamy zbyt dużo dodatkowych zajęć, serce już mi się wyrywa, żeby pozwolić sobie na niespieszne smakowanie Włoch cząstkami :)

.
Kalendarz Włoskich Eventów, wydarzenia we Włoszech, włoskie święta, co dzieje się we Włoszech w 2020, lokalne święta we Włoszech, festiwale we Włoszech

.

.

.


Najczęściej zadawane pytania 

.

Czy dostanę Kalendarz do ręki?
Kalendarz Włoskich Eventów występuje w wersji elektronicznej i można go wyświetlać zarówno na telefonie, na tablecie, na komputerze, a także wydrukować.
Czy jest możliwy zwrot?
NIE. Produkty elektroniczne nie podlegają zwrotowi.
Czy wystawiasz faktury?
TAK, wystarczy w trakcie zamawiania zaznaczyć taką opcję w komentarzu do zamówienia.
Czy można znaleźć wiedzę z Kalendarza bezpłatnie w sieci?
I tak, i nie. NIE, na tę chwilę nie znajdziesz w sieci 90% dat wydarzeń na 2020 rok, bo tę wiedzę zdobyłam osobiście. Sporo wiadomości na temat przebiegu włoskich wydarzeń znajdziesz, ale głównie na włoskojęzycznych stronach. Jeśli dobrze mówisz po włosku, masz wystarczająco dużo czasu, by dowiadywać się szczegółów i terminów poszczególnych wydarzeń oraz dobrze orientujesz się we włoskich realiach, prawdopodobnie poradzisz sobie bez mojego Kalendarza. 
Czy mogę mieć 100% pewności, że Ka.W.E. mi się przyda?
Tego Ci nie mogę zagwarantować. To, czy Kalendarz Ci się przyda zależy tylko od Ciebie. Jeśli chcesz zaplanować podróż do Włoch w wyjątkowym stylu, poznać i zrozumieć włoskie zwyczaje z konkretnych regionów i miasteczek, doświadczyć całej gamy emocji, celebrować codzienność tak, jak to robią Włosi – to wszystko zrobisz z Kalendarzem. To czego Kalendarz nie zrobi, to nie podejmie za Ciebie decyzji, nie sprawi, że wyjedziesz do Włoch, nie zagwarantuje, że wszystko pójdzie po Twojej myśli – to nie jego rola :)
Czy Ka.W.E. zawiera wszystkie wydarzenia?
Mając do wyboru ilość i jakość, w Kalendarzu znajdziesz i jedno, i drugie, natomiast postawiłam przede wszystkim na najciekawsze i najbardziej oryginalne wydarzenia wybrane spośród kilku tysięcy wszystkich wydarzeń, które każdego roku odbywają się we Włoszech. Podzieliłam je kategoriami na: kulinarne, historyczne, filmowe, enologiczne, muzyczne itd.
Czy mogę podarować Ka.W.E. komuś w prezencie?
TAK. Można to zrobić na dwa sposoby. – wydrukować kalendarz w wysokiej jakości (kalendarz zawiera zdjęcia), zbindować lub przewiązać całość wstążką, włożyć do ozdobnego kartonika i czekać na łzy wzruszenia u obdarowanej osoby :) Lub podarować komuś wersję elektroniczną – wówczas zaznacz to przy zamówieniu, a otrzymasz VOUCHER, który możesz wręczyć obdarowanemu w eleganckiej kopercie.

.

Kalendarz Włoskich Eventów, wydarzenia we Włoszech, co się dzieje we Włoszech w 2020, dzieje się we Włoszech, ciekawe wydarzenia we Włoszech, Włochy ciekawe wydarzenia, turnieje we Włoszech, sagry, festiwale we Włoszech, włoskie wydarzenia, włoskie święta, Włochy dni wolne.


Kim jestem?

.

.

Nazywam się Ania Myszkowska. Od 15 lat podróżuję do Włoch, przez 10 lat pracowałam jako pilot i przewodnik po Włoszech, a w tym roku mija 5 lat, odkąd pilotuję miłośników Italii w sieci, jako Ania z Primo Cappuccino.
.
W ciągu ostatnich dwóch lat regularnie przygotowywałam dla swoich czytelników comiesięczne listy festiwali, sagr, lokalnych świąt itp.
.
W tym czasie otrzymałam wiele dobrych słów na temat Kalendarzy. Wiem już, jak wiele satysfakcji dają, jak bardzo przydają się w podróży i jak wiele osób korzysta z nich na co dzień. To dla mnie najlepsze polecenie i najwspanialsza rekomendacja.
.
Z tych reakcji, podziękowań i próśb o „więcej” wziął się pomysł na całoroczną wersję Kalendarza Włoskich Eventów. W wersji ubogaconej i do nabycia z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Tak, by dać Ci możliwość zaplanowania kierunku podróży, mając konkretne włoskie wydarzenia na celowniku.

Od dawna zachęcam swoich czytelników do uczestniczenia we włoskich festiwalach, świętach i sagrach, czyniąc z tego sposób na poznawanie Italii. Coraz mniej w niej miejsc do odkrycia. To, co wciąż pozostaje autentyczne i czego nie zniszczy ani czas, ani turystyczny ruch – to ludzie.
.
To właśnie włoska tradycja, historia i umiejętność radowania się życiem są motywem przewodnim Kalendarza. Wierzę, że pomoże Ci on w podobnym klimacie zaplanować Twoje podróże. Jestem pewna, że będą to opowieści pełne przygód. A przeżywanie wymarzonych eventów, zarówno na odległość, jak i na żywo – doda Ci sił i energii, by z nową nadzieją wrócić do codzienności.
.
Z takim zamysłem stworzyłam Kalendarz Włoskich Eventów 2020.
Teraz oddaję go w Twoje ręce.
Zrób z nim coś dobrego.

.

.