Inspirująca włoszczyzna z niewłoskich blogów #8

Najnowsza porcja włoskich ciekawostek z sieci to wciągający spacer w towarzystwie włoskich geniuszy, odkrycie niechlubnej tajemnicy firm kawowych i sposób na Rzym w kilka godzin i za kilkadziesiąt złotych.


Kawa zaparzona? (wersja dla niekawoszy obejmuje także herbatę, kakao i nawet drinka można popijać)  Przerwa zaplanowana? To zaczynamy!
.
.

Do pogadania

.
Co powiecie na darmowy kurs włoskiego organizowany przez Universit? per Stranieri di Siena? Trwają zapisy, kurs zaczyna się 16 maja i jest zakończony certyfikatem! (co prawda dodatkowo płatnym, ale i tak warto).

.

Nauka włoskiego na kursie to strata czasu? Dziś z całą pewnością możemy to udowodnić. Oto alternatywa Michała Szafrańskiego, jak zaoszczędzić na nauce języków obcych i nauczyć się ich samodzielnie. Za darmo.

.

Nasłuchaliście się już wielu stereotypów na temat Włochów? Niektóre z nich są prawdziwe. Oto 20 zasad, których Włosi nigdy nie łamią.
.

.


Do poczytania

.
* O pewnym Włochu z Apulii i jego niezwykłej podróży rowerem z… drzewkiem oliwkowym. Z Apulii do Auschwitz. Po co? Przeczytajcie.

.

O tym, jak ważne jest zauważać siebie nawzajem i doceniać pracę tych, którzy na co dzień są niemal niewidoczni (choć we Włoszech niemożliwym jest na nich nie zerkać!). Zobaczcie, jak dużo daje, usłyszeć czasem zwykłe dziękuję.

.

Który współczesny dwudziestolatek wie, co będzie robił w życiu? No właśnie. A był taki jeden Włoch, co prawda brzydki i nietowarzyski, ale… geniusz. Całe Włochy go znają i w niemal każdym zakątku znajdziecie jego dzieła.

.

Najnowsza książka z włoską kuchnią w tle, autorstwa Luca Dotti – syna Audrey Hepburn. Zdążyłam przeczytać już dobrych kilka rozdziałów, przerazić się, że Audrey nie lubiła czosnku (jak można nie lubić czosnku?) i na własne oczy uwierzyć, że da się przyrządzić spaghetti al pomodoro inaczej, niż to, które proponuje Sophia Loren.

Audrey w domu – wspaniała kulinarna pozycja z opowieścią w tle.
.
Primo Cappuccino
.


Do smakowania

.
* Idealne ciasto dla kawoszy, espressowe w przygotowaniu!

.

I znów dla wielbicieli kawy. Sprawdźcie, dla których kawowych firm pracują niewolnicy. Ich produkty są dostępne w każdym polskim sklepie.

.

Jak się okazało, Włochy to drugi “najzdrowszy” kraj na świecie. Średnią na pewno zawyżają Sardyńczycy, ale z tego co widzę, zdrowie i dobry humor dopisuje większości miłośników Italii. Przypadek? :)

.

To zainteresuje zarówno palaczy jak i tych, których irytowały włoskie chodniki pełne niedopałków. Czy 300 ? kary za rzucanie petów na bruk pomoże?
.
Primo Cappuccino.


Do pooglądania

.
Mówi się, że na jedną napisaną stronę przypada sto przeczytanych. Zapraszam Was na przejmujący spacer po bibliotece (nieżyjącego już) Umberto Eco. Przeżyjcie to razem z mistrzem.

.

27 zdjęć, które mówią więcej niż nawet najbardziej dobitne słowa.

.

Marzy się Wam własny Fiat 500? Oto pierwsza w historii reklama tego cudeńka (1957).
.
Primo Cappuccino.


Do podróżowania

.
* Rzeczy same w sobie nic nie dają. Można je lubić, można myśleć, że to one nas tworzą. Bzdura. Możemy stracić wszystko, wszystko nam odbiorą – tylko nie wspomnienia. Okazuje się, że pomysł, by wydać wszystkie pieniądze na podróże, nie jest taki szalony, jak się wydaje. Pewnie wy już to wiedzieliście, wspominam ten fakt tylko dlatego, że teraz nawet naukowcy go potwierdzili! Możemy podróżować z czystym sumieniem.

.

Rzym w kilka godzin i za cenę kwoty dwucyfrowej? To możliwe. Dobrze przeczytaliście. To MOŻLIWE :)

.

* Kontakt ze światem to ważny element każdego wyjazdu, do tego stopnia, że łatwo wpaść w pułapkę. Polecam świetny artykuł: Nie zmarnuj podróży (i życia) na byciu on-line. To dlatego nie piszę z podróży, a dopiero po powrocie. Nie potrafię się skupić, gdy zmysły pracują na wysokich obrotach :)

.

A skoro o podróżowaniu tu mowa, razem z grupą czytelników Primo Cappuccino planujemy wspólny wyjazd po Włoszech jesienią tego roku (więcej o tej podróży pisałam tutaj). Jeśli czujecie, że to coś w sam raz dla Was, odezwijcie się w komentarzu lub na priv :)
.
Primo Cappuccino

Wszystkie zdjęcia pochodzą z mojego Instagrama
.


Dziękuję za uwagę!
.


Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie :)

* Zostaw komentarz, dla Ciebie to chwila, dla mnie ważna wskazówka,

* Polub mój fanpage na Facebooku,

* Otrzymuj informacje o nowych artykułach i porady dla podróżujących do Włoch

lub prześlij ten artykuł dalej, a sprawisz, że moja praca przyda się kolejnym osobom.