Vespa, włoskie inspiracje, orange vespa, ciekawe miejsca we Włoszech

Inspirująca włoszczyzna z niewłoskich blogów #11

Ślub po rzymsku i do tego w saunie, kilka wskazówek, jak rozpoznać dobrą kawiarnię, Florencja – która koi zmysły i cała rzesza włoskich perełek wyłowionych z niewłoskiej sieci. Buona lettura!


zdj. gł. AndtorG via Foter.com / CC BY-NC-SA
.

Wiem, że czekaliście na nowe wpisy, a ja milczałam ostatnimi dniami. Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, że gdybym tylko zaczęła Wam opisywać to, co się aktualnie wokół mnie dzieje (a dzieją się remonty, z powodu których groźnie już zgrzytam zębami), to bez butelki dobrego wina nie dałoby się tego czytać. Zapewniam!
.
Na szczęście remonty dobiegają końca, stąd najnowszy odcinek Inspirującej Włoszczyzny (z perełkami z ostatnich dwóch miesięcy). A tymczasem, kto nie czytał, nie smakował i nie oglądał włoskich inspiracji z sieci z ostatnich odcinków, gorąco zachęcam! Do wina będą jak znalazł :)


.

Do pogadania

.
Krótki i prosty przykład, jak do nauki języka można wykorzystać… planer!

.

* Chcecie poznać włoskie dialekty w dwie minuty i ubawić się przy tym do łez? Robi się!

.

Kilkanaście włoskich słów, które przerażająca większość Polaków zdecydowanie źle wymawia (wciąż twierdzę, że to przez wieloletnią naukę angielskiego…;)
.

.


Do poczytania

.
O czym? Na przykład o niezwykłej ceremonii zaślubin w rzymskim klimacie, która odbyła się w… saunie. Mowa tu o Świątyniach Saturna w Termach Rzymskich, lecz wcale nie we Włoszech, a w polskiej Czeladzi. Jesteście ciekawi, jak to wyglądało?

.

* Macie kilkudziesięciometrowe mieszkanie i załamujecie głowę, że nic Wam się tam nie zmieści? Miałam to samo, dopóki nie zobaczyłam tej kawalerki w centrum Rzymu o powierzchni zaledwie 7 m kwadratowych. Jest bardzo pocieszająca!

.

Nieprzeciętne, wyraziste, kobiece. A w dodatku… Boskie. Włoszki, które uwiodły świat. Świat polityki, mody i teatru. Napisana lekko, dowcipnie, a jednocześnie rzetelnie książka, to 10 odrębnych opowieści o dziesięciu całkowicie różnych kobietach. Kto z Was już czytał? Ja się za nią zabieram, jak tylko uporamy się z domowym remontem… (a mam go już szczerze dość i, wierzcie mi, nie mogę się doczekać końca).

.

* Jakie elementy zaczerpnięte z Italii warto wprowadzić w swoje codzienne życie? Oto, co każdego dnia inspiruje czytelników Primo Cappuccino.
.
włoskie inspiracje, cappuccino, latteart, art cappuccino, macchiato, italian coffee, capuccino, kawa po włosku, włoska kawa, kawa z pianką .


Do smakowania

.
Zdecydowanie pasta all’AMAtriciana, którą coraz liczniej serwują nie tylko włoskie, ale i polskie restauracje, by okazać wsparcie i konkretną pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi Włochów. Gorąco zachęcam i Was i kolejne restauracje do włączenia się w tę akcję!

.

Temat, który zainteresuje każdego kawosza. Jak rozpoznać dobrą kawiarnię? Do zastosowania i w Italii, i coraz częściej, w Polsce :)

.

Przepis na amaretti już znacie, dziś czas na ciasteczka cantucci! Ich przygotowanie wydaje się banalnie, o smaku i idealnym towarzystwie do kawy nie wspominając. W następnym odcinku kolej na cuda z lawendą!
.
włoskie inspiracje, inspirująca włoszczyzna, lawenda, ciastka lawendowe, ciastka z lawendą, .


Do pooglądania

.
* A tym bardziej do posłuchania – David Garret. Wiecie, że swój pierwszy utwór zagrał w wieku 4 lat? Summer Vivaldiego sam raz na zakończenie cudownego lata.
.

.

* Do pooglądania, a jeszcze lepiej, do kreatywnego wykorzystania! Dla tych, którzy lubią się artystycznie wyżyć i przy okazji stworzyć własne dzieło z Wenecją w roli głównej. Piękne akwarele do samodzielnego stworzenia, oprawienia w ramki i powieszenia na każdej wolnej ścianie w domu.

 

Idealna na wieczór, gdy wszystko zrobione, co było do zrobienia. Reszta to już tylko przyjemność… I błogi spokój.
Specjalnie dla Was – Florencja, która koi zmysły
.

SILFI – Lights Of Florence from NEW SOLID on Vimeo.


Do podróżowania

.
Jak to się dzieje, że w Polsce obdrapane budynki budzą niechęć, a we Włoszech zachwyt? Przekonajcie się o tym, podróżując do San Remo.

.

* Apulia – najczęściej wybieranym regionem Włoch w 2016 roku. Co prawda, na razie głównie przez włoskie rodziny, ale coraz bardziej podejrzewam, że rok 2017 będzie należał do Polaków :)

.

Jak to możliwe, że Włochy mają tyle beznadziejnych rzeczy, a i tak są najfajniejsze? Tylko tam z taką gracją porażki przekuwa się na mistrzostwo świata.

.

Pięć rzeczy, które warto zrobić na Capri, by autentycznie przeżyć podróż!

.
włoskie inspiracje, Neapol, Napoli, wiszące pranie, pranie we Włoszech, fenomen włoskiego prania

Wszystkie zdjęcia pochodzą z mojego Instagrama

.

Dzięki za wspólny dobry wieczór! Jeśli macie ochotę podzielić się własnymi inspiracjami lub ciekawostkami w sieci, albo po prostu… zwyczajnie pogadać, śmiało :)  Ja też bardzo lubię Was czytać!

.


Teraz czas na Ciebie, razem tworzymy to miejsce. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

* Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie ważna wskazówka.

* Jeśli podobał Ci się tekst, dołącz do mnie na Facebooku, gdzie codziennie znajdziesz świeże inspirujące zdjęcia i ciekawostki.

* Po więcej informacji zapraszam Cię do grupy, w której się wspieramy i dzielimy konkretnymi pomysłami na podróżowanie do Włoch na własną rękę.