Czas odpowiedzieć sobie na kilka pytań

Trudno to powiedzieć inaczej, więc stawiam sprawę jasno. W ulubione jesienne wieczory zarzucam kawę na rzecz herbaty, przysuwam klawiaturę, dołączam kilka pasji, i rozmyślam nad tym, o czym normalnie nie myślę


Wrzesień to pracowity miesiąc. Dlatego na zabawę pozwalam sobie dopiero na samej jego końcówce. Zmotywowana przez Beatę, która  nominowała mnie do Liebster Blog Award. Niech więc tak będzie, że siadam i odpowiadam.
.

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z blogowaniem?
Luźną rozmową z mężem, że może, gdzieś, kiedyś fajnie by było wrócić do pisania. Wymyśliłam sobie nazwę i tyle w temacie. To mąż w tajemnicy wykupił domenę, postawił serwer i dał mi we władanie. No a ja, wstyd się przyznać, pierwszą notatkę napisałam… pół roku później. Mówią, że lepiej późno, niż później.
.

2. Czego dzięki niej się nauczyłaś? Co Ci do daje?
Wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Tego, że im bardziej się nie chce, tym częściej warto wyjść. To rozwija, uczy odwagi, dodaje charyzmy, planowania z wyprzedzeniem i daje mega cudowną możliwość realizowania pasji w każdym miejscu i czasie na tym ziemskim padole.
.

3. Jedna porada dla zacznających pisanie bloga.
Nie porównujcie się z innymi. Porównywanie się czyni nas pysznymi albo zgorzkniałymi (nie wiadomo, co gorsze). Zawsze przecież będą od nas ci lepsi i ci gorsi. Jedyne co warto, to robić swoje, po swojemu, solidnie i z pasją.
.

4. Twoja pasja.
Śpiew (i muzyka w ogóle), podróże, pilotowanie, Włochy i wszystko co się z nimi łączy. To od dawna. Całkiem niedawno zdałam sobie sprawę, że również bycie żoną i mamą.  No i jakkolwiek to nazwać, bardzo polubiłam blogowanie.
.

5. Kawa czy herbata.
Pytanie zbędne, bo tu się pija głównie kawę ;)  Z okazji jesieni niech będzie, że pijam i herbatę (rooibos miodowy!).

6. Masło czy margaryna.
Masło, zawsze, (nie) wszędzie i w każdej ilości.

7. Ulubiony kolor.
Niech będzie, że mam i to jest.. malinowy.
.

8. Ulubiona pora roku.
Nikomu już raczej nie jest obce, że… jesień. Ludzie zakochują się na wiosnę, a ja na jesień. Jesienią wyszłam za mąż. Jesienią Italia jest najpiękniejsza. Jesienią urodził się mój syn. No i dlatego, że o tej porze roku pozytywy nie spływają na nas same, trzeba ich szukać, trzeba nimi żyć, żeby ten czas przeżyć. To pora roku zupełnie nieoczywista, zmienna i zaskakująca. Bardzo mnie pobudza do działania.
.

9. Ulubiona piosenka.
Swego czasu przyznałam się do U2, to przyznam się i do TEJ. Idealna przed, po i w trakcie każdej podróży. Identyfikuję się tu z każdym słowem.
.

10. Marzy mi się…
Wiele rzeczy. Wiele podróży. Wiele pięknych chwil. Marzy mi się, by ich dożyć. Póki co, robię co mogę, tam gdzie jestem, z tego, co mam. Marzenie po marzeniu.
.

11. Nie mogłabym żyć bez…
Miłości. Co tu dużo gadać.
.

Teraz czas na Was. Podejrzewam, że ta zabawa nie dotarła jeszcze do blogosfery podróżniczo-językowej. Nominuję więc siedem blogów w tej kategorii (w kolejności alfabetycznej, jakby co):
.

1. Asia i Kondi z Byłem Tu. Tony Halik.
2. Magda z Italia poza szlakiem
3. Ola z Niemieckiej Sofy
4. Jagoda z Obserwatore.eu
5. Ania z PLorIT
6. Ola z Studia, Parla, Ama
7. Ola i Michał z Urlopu Na Etacie


I trzy dowolne blogi, które lubię:

8. Justyna z Hattu
9. Agnieszka z Rytmu Klawiatury
10. Michalina z Trzydziestoletniej
.

Blogów, które cenię jest oczywiście dużo więcej, ale nie skończyłabym dzisiaj tego tekstu, gdybym miała wymienić wszystkie. A te, które wymieniłam, nominuję do zmierzenia się z poniższym zestawem siedmiu krótkich i treściwych pytań :)
.
1. Do jakiego miasta (lub kraju) podróżujesz najchętniej?
2. Dwa powody, dla których odradziłbyś podróżowanie do tego miejsca.
3. Czeski film czy kino francuskie?
4. Ulubione włoskie miasto.
5. Kawa z cukrem czy z paczką ciastek?
6. Lepiej prowadzisz czy czytasz z mapy?
7. No i na koniec 3 rzeczy, za które uwielbiasz swoją pracę.
.

Ponieważ jesień to taki czas na opak, więc zamiast 11 pytań, daję 7, bo pozostałe cztery nie nadają się do publikacji. Oddaję głos, przekazuję pałeczkę i gnam na Wasze blogi, dopatrywać się intrygujących odpowiedzi ;)
.
Jeśli Ciebie nie wymieniłam na powyższej liście, z powodzeniem możesz wypowiedzieć się poniżej. Zżera mnie ciekawość co do odpowiedzi również jeśli o chodzi o Was, drodzy Czytelnicy, niezależnie czy czytacie mnie jawnie czy tam potajemnie. Kolej na Was!
.

Więcej w Blogowanie, Życie w stylu SLOW
Zamknij